Materiály

Materiály karbonových šperků


KARBONOVÁ VLÁKNA

Milujete sportovní nebo luxusní auta? Máte rádi Ferrari, Lamborghini, sledujete závody Formule 1? Líbí se Vám lodě, luxusní jachty nebo letadla? Zajímáte se o kosmonautiku? 

Tady všude se používají karbonová vlákna - Karbon. Extrémně lehký a extrémně odolný materiál. Nahrazuje ocel tam, kde je potřeba nízká hmotnost. Karbon - lehký jako plast, pevný jako ocel. Je nemagnetický, chemicky odolný, tepelně izolační, a velice lehký, tuhý a pevný.

Leštěný karbon vytváří na světle zajímavý 3D efekt a mění svůj vzhled podle úhlu dopadajícího světla. Přesně toto můžete vidět v našich špercích. 

Originální karbon - žádné imitace.

HI-TECH KERAMIKA

Keramika je anorganický nekovový materiál nebo uhlíkový materiál, vyrobený za vysokých teplot. 

V dnešní době se názvem keramika dále označují i některé hi-tech materiály, používané například v armádě jako součásti pancéřování. Obvykle se jedná o slinuté karbidy kovů (wolframu, titanu, chromu, molybdenu, tantalu, niobu a jiných), oxid hlinitý (Al2O3), různé nitridy a boridy. Mají pochopitelně i své civilní využití, karbidy kovů se používají například na různých vrtácích nebo pilách a jiných nástrojích jako takzvané hroty nebo vložky z tvrdokovu – nejběžnějším příkladem je vrták do betonu s hrotem z „vidia“.

WOLFRAM

Šperky z karbidu wolframu jsou extrémně tvrdé a extrémně odolné. Jsou téměř nezničitelné a nepoškrabatelné. 

Wolfram je šedý až stříbřitě bílý, velmi těžký a mimořádně obtížně tavitelný kov (jeho teplota tání je nejvyšší ze všech kovů a po uhlíku druhá nejvyšší z prvků). Wolfram je na Zemi poměrně vzácný, jeho obsah se odhaduje na 1,5–34 mg/kg v zemské kůře. I v mořské vodě se wolfram nachází pouze v koncentraci 0,0001 mg/l. Ve vesmíru připadá jeden atom wolframu na 300 miliard atomů vodíku. Významná je i jeho vysoká hustota, pouze některé drahé kovy jako např. zlato, platina, iridium a osmium jsou těžší. Chemicky je kovový wolfram velmi stálý – je zcela netečný k působení vody a atmosférických plynů a odolává působení většiny běžných minerálních kyselin.

Chirurgická ocel 316L

Chirurgická ocel se používá na výrobu šperků kvůli svým vlastnostem a vzhledu. Je to velmi odolný a tvrdý kov, proto není tak náchylný na poškrábání nebo jiné poškození. Šperky z ocelí vydrží opravdu hodně a nepodléhají korozi. Barva oceli je šedo-stříbrná, ale může se vyskytovat s různě barevnými povrchovými úpravami a také v matném nebo lesklém leštěném provedení.Chirurgická ocel je barevně stálá, velice tvrdá, odolná proti poškrábání a korozi a je také hypoalergenní.